با مشکی جذاب تر شوید

اولین گزینه ای که در پوشش شما توجه دیگران را به خود جلب می کند رنگ است، انتخاب رنگ مناسب و ترکیب آن با رنگ های متناسب سبب می شود تا جذابیت ظاهری شما در ذهن اطرافیان ثبت شود. مشکی رنگ محبوب خیلی از آدم های دنیا به خصوص ایرانی هاست. دلیلش هم شاید در دسترس بودن این رنگ به نسبت رنگ های دیگر در بازار باشد. از طرف دیگر مشکی رنگی است که به راحتی با بقیه لباس ها هماهنگ می شود؛ پس می تواند انتخاب خوبی باشد.. از دیدگاه روان شناسی رنگ مشکی منعکس کننده ی امنیت عاطفی، پختگی، زرق و برق و بازدهی است. رنگی که تمام انرژی ها را به سمت خود جلب کرده و عیوب بدن را پوشش می دهد. رنگ مشکی در قرون وسطی نیز جزو رنگ های شیک بوده و تقریبا در همه‌ی فرهنگ‌ها و کشورها نشان‌دهنده‌ی تجمل و ثروت بوده است.

بی دقتی در انتخاب لباس های مشکی به راحتی استایل شما را بهم ریخته و شلخته نشان می دهد. با رعایت چند نکته ی ساده و کاربردی با این رنگ عمومی جذاب تر و شیک تر به نظر برسید:

مشکی های متضاد: شاید عجیب به نظر برسد، مگر دو رنگ یکسان هم متضاد می شوند؟ منظور از متضاد رنگ مقابل مشکی نیست، بلکه مشکی در تم های متفاوت است. اگر سری به مجله های مد و فشن بزنید و یا خود، اهل همراهی با دنیای مد باشید مسلما این نکته را بارها شنیده و خوانده اید که از دو لباس مشکی که یکی تیره و یکی روشن تر است همزمان استفاده نکنید. صرف ست کردن رنگ ها کافی نیست. اگر مشکی پیراهن شما با مشکی شلوار شما از نظر تناژ تفاوت زیادی داشته باشد نه تنها کمکی به جذابت استایل شما نمی کند بلکه ظاهری نامرتب را برای شما رقم خواهد زد.

جنس لباس مشکی شما چیست؟: اینکه برای پوشش های مختلف خود مانند بلوز، شلوار و … رنگ مشکی را انتخاب کنید کافی نیست! همانطور که تناژهای مختلف مشکی را نباید با هم پوشید، جنس های مختلف مشکی نیز در کنار هم زیاد جالب نخواهد بود. شلوار کتان مشکی با تی شرت پلی استر فاجعه برانگیز خواهد بود. شلوار کتان مشکی را پیراهن نخی مشکی کامل می کند. شاید بگویید نمی شود از سر تا پا را یک رنگ و یک جنس پوشید، درست است، اما باید دقت داشته باشید جنس های مورد استفاده ی شما در لباس های مشکی و حتی رنگ های دیگر اگر یکسان نباشد، از یک خانواده و یا مکمل همدیگر باشد.

مشکی با تناژ متفاوت ممنوع
اگر از یک کارشناس مد راجع به پوشیدن تیپی سراسر مشکی سوال کنید به شما یک راهنمایی خیلی خوب خواهد کرد که می تواند ظاهرتان را بسیار منظم و آراسته کند. او به شما خواهد گفت که از پوشیدن لباس های مشکی که سیر و روشن هستند خودداری کنید. مثلا این طور نباشد که پیراهن تان مشکی بور باشد و کت تان مشکی سیر. این کار باعث می شود ظاهرتان نامرتب به نظر بیاید و آدمی دمدمی و شلخته جلوه کنید.

مشکیِ سفید: شاید اصطلاحی عجیب و غیر قابل باور باشد اما مشکیِ سفید به مشکی ای گفته می شود که تن مشکی سیر ندارد و به بوری می زند. در اصطلاح عامه به آن مشکی بور نیز می گویند. هنگام خرید لباس های مشکی دقت کنید رنگ آن بور نباشد. اگر شما به لباس های کاملا نخی علاقه دارید خواه ناخواه جنس نخی که به رنگ مشکی انتخاب می کنید بور می زند. با توجه به رسیدن فصل پاییز و پس از آن زمستان، خبر خوب این است که لباس های بافت و پشمی تناژ تیره تری از رنگ مشکی را دارند و لباس های گرم و ضخیم مشکی تر به نظر می رسند، پس در فصل پاییز و زمستان می توانید زیباتر مشکی بپوشید.

همدم مشکی: اینکه بخواهید سراسر مشکی بپوشید جذاب است، اما گاهی اضافه کردن رنگ های دیگر نیز می تواند به جذابیت شما بیافزاید. از مزیت های رنگی مشکی این است که قابلیت ست شدن با اکثر رنگ ها را دارد. اگر از شما بپرسند اولین رنگی ترکیبی ای که برای مشکی به ذهنتان می رسد چیست مسلما ۸۰درصد جواب ها رنگ سفید است و می توان گفت به جا ترین رنگ برای ترکیب با مشکی نیز همین سفید ساده است. اگر در موقعیتی هستید که ترجیح می دهید تیپ تان مشکی باشد اما استفاده ی طولانی مدت از آن اندکی کسل کننده است، کافیست اندکی رنگ سفید به تیپ خود اضافه کنید. نکته مهم در ترکیب این دو رنگ فوق العاده زیبا، محل قرار گرفتن هر کدام از آن هاست. آنچه در دنیای امروز برای همگان چه خانم ها و چه آقایان مهم است متناسب و یا لاغرتر به نظر رسیدن است. برای رسیدن به این هدف لازم است بخش هایی از بدن را که درشت تر و پر هستند با رنگ مشکی پوشانده و برای بخش های دیگر از رنگ سفید استفاده کنید. این ترکیب عامه و محبوب از رنگ در بسیاری از موقعیت ها و مناسبت ها(اداری، رسمی، مهمانی) به راحتی استایلی مناسب را برای شما فراهم می کند.

اکسسوری مشکی فراموش نشود:
به جز مراسم عزاداری در سایر موارد مجاز هستید که از زیورآلات در کنار لباس مشکی تان استفاده کنید. برای این کار به سراغ زیورآلاتی که به اصطلاح متالیک هستند بروید. یعنی رنگ شان هر چه براق تر باشد بهتر است. معمولا ترکیب طلایی به عنوان یک قطعه از زیورآلات در کنار مشکی زیبا می شود اما این طلایی بهتر است روشن باشد و به زردی نزند. از طرف دیگر همانطور که گفتیم، مشکی باعث ایجاد سایه روی پوست می شود. سعی کنید از زیورآلات براق و روشن، ترجیحا آن هایی که سنگ هایی مثل کریستال یا برلیان دارند، استفاده کنید. این سنگ ها باعث انعکاس نور روی سطح پوست شما خواهند شد و تا حدود زیادی سایه ها را از بین خواهند برد.

مروارید یکی از زیورآلاتی است که اگر به همراه لباس مشکی تان استفاده شود لباس تان آراسته تر خواهد شد. پس اگر یک ست دستبند و به خصوص گردنبند مروارید دارید به همراه لباس مشکی تان استفاده کنید.