مد بهار

گل گلی بپوشید

طراحی‌های تازه برندهای جهانی نشان می‌دهد امسال همچنان همه چیز دست گل‌گلی‌هاست! از قرار معلوم بهار و حتی تابستان امسال را هم همچنان باید با گل‌گلی‌ها سر کنید. گل‌گلی‌های پر نقش‌و نگاری که پوشیدن‌شان اجازه نمی‌دهد حتی در گرم‌ترین روزهای تابستان هم حس زیبای بهاری را از خودتان دریغ کنید!

حق با شماست سال گذشته هم نشانه‌های گل‌بهاری روی لباس‌ها دیده شد ولی هرچه بودآنطور که باید و شاید ماندگار نشد اما این بار آمده است که درست و حسابی بماند و از شما چه پنهان که به زودی نه تنها لباس بلکه دامان کیف و کفش‌های تابستانی را هم می‌گیرد! پس از همین حالا باید خودتان را برای همزیستی مسالمت‌آمیز با آنها آماده کنید

. می‌توانید گل‌دارها را در یکی از چهار حالت زیر انتخاب کنید و بپوشید:

 1. پیراهن زنانه ی گل‌دار، مناسب مهمانی‌ها با کفش تخت زنانه
 2. تی شرت زنانه یا تاپ گلدار با شلوار جین، مناسب برای استایل روزمره
 3. کتانی زنانه یا کفش تخت با طرح گل بعلاوه‌ی شلوار کتان روشن و تی شرت ساده
 4. کیف دستی یا کوله پشتی زنانه ی گل گلی برای رنگ و رو دادن به لباس‌های همیشگی

راه راه‌ها کنار هم

لباس های راه راه اگر خوب ست شوند، می توانند بسیار جذاب باشند و هیچ وقت هم از مد نمی افتندبیشترین استفاده‌ای که طراحان از طرح راه راه کرده‌اند، کنار هم گذاشتن بلوز و شلوار راه راه است. اما چطور راه راه‌ها را حرفه‌ای ست کنیم؟

نکته: راه راه‌های عمودی می‌تواند شما را بلندتر، کشیده‌تر و لاغرتر نشان دهد، پس اگر قد بلند و لاغر هستید بهتر است از راه راه‌های افقی استفاده کنید.

 • بهتر است از راه راه های عمودی و افقی در کنار هم استفاده کنیم، یعنی یک تی شرت زنانه با راه راه افقی را با شلوار زنانه ای با طرح راه راه عمودی ست کنیم.
 • دقت کنید اندازه ی راه راه ها در طرح لباس‌ها با هم متفاوت باشد تا چشم را آزار ندهد.
 • از رنگ‌های مختلف در بخش‌های متفاوت لباس خود استفاده کنید تا طرح‌های یکسان با رنگ‌های مختلف، ست شوند.

بنفش، رنگ محبوب مد بهار 97

اگر طرفدار طرح‌های جذاب و چشمگیر در عین سادگی هستید، رنگ بنفش برای شما مناسب است. طراحان در انواع مدل لباس زنانه 2018 از این رنگ در کنار طرح‌های کاملا ساده استفاده می‌کنند.

در مورد بنفش بدانید:

 • بنفش از جمله رنگ‌های طبیعی هستند که با سفید و سبز به راحتی ست می‌شود.
 • بنفش رنگی است که برای همه ی سنین مناسب می باشد، این رنگ می‌تواند شما را جوان‌تر نشان دهد و اگر جوان هستید شادابی شما را بیشتر کند.
 • این رنگ تناژهای مختلفی از تیره تا روشن را در بر می‌گیرند که می‌توانند با استایل‌های متفاوت ست شوند.

آستین‌های بلند، آستین‌های پف‌دار

یک مدل بلوز زنانه که شما را به سادگی می‌تواند به مد بهار 97 نزدیک کند، بلوزی است که آستین بلند آن در بخش زیر آرنج فرم آزاد پیدا می‌کند.  این مدل را می‌توانید در بین بلوزهای زنانه ی برند مانگو (MANGO) پیدا کنید.

نکته: این مدل آستین می‌تواند دست‌ها و به ویژه بازوهای شما را لاغرتر نشان دهد.

این بلوز برای استایل روزمره و مهمانی مناسب است، کافی است ست درستی از دامن یا شلوار را با آن داشته باشید و به این نکات توجه کنید:

 • برای مهمانی: این مدل بلوز زنانه را می‌توانید با دامن جذب یا مدل مدادی ست کنید، بهتر است سراغ دامن‌های ماکسی یا آزاد نروید.
 • برای تیپ روزمره: یک شلوار جین یا کتان جذب می‌تواند ترکیب مناسبی برای این مدل بلوز باشد، البته اگر قد بلند و لاغر هستید می‌توانید از شلوار پارچه‌ای آزاد هم استفاده کنید.