کلاسیک،استایلی که همیشه به روز است.

کلاسیک،استایلی که همیشه به روز است.

سالانه استایل ها و لباس های جدیدی روانه بازار می شوند و به دلیل تبلیغات گسترده ، همه گیر میشوند و بسیاری از افراد جامعه که میخواهند به روز باشند این لباس ها را می خرند .اما مشکلی که هست به همان سرعت که این لباس ها ترند می شوند ، به همان سرعت هم کنار می روند.

اگر دوست دارید که در کمدتان چند دست لباس داشته باشید که همیشه به روز باشند پیشنهاد ما به شما “استایل کلاسیک” می باشد.

سبک کلاسیک چیست

کلمه “کلاسیک” شما را یاد چه چیزی می اندازد؟

به احتمال زیاد فیلم های سیاه و سفید قدیمی، قهوه و کافه و یا دیگر چیز های دیگر از خاطرتان عبور میکند. اما کلاسیک یک سبک بسیار گسترده و مهم تلقی میشود.

کلاسیک به سبکی گفته می شود که از دهه های گذشته الهام گرفته شده است اما برخلاف گذشت زمان، از دنیای مد کنار نرفته و همچنان کاربردی است.

لباس های کلاسیک معمولا  برش و خط دوخت تمیز دارند و طرح های خیلی شلوغی ندارند و ساده هستند.از آنجایی که این سبک از لباس پوشیدن مرز بین لباس رسمی و غیر رسمی است، استفاده از اکسسوری در کنار این استایل مانند زیورآلات، کمربند، کلاه، عینک و کراوات و حتی شال بسیار این استایل را چشم نواز میکند اما باید توجه داشت که زیاده روی نشود.

وقتی به این نوع استایل فکر میکنیم اولین چیزی که به ذهنمان می رسد طیف های مختلف رنگ کرم و قهوه ای است.این طرز فکر تا حدودی درست است زیرا رنگ های خنثی از ویژگی بارز این استایل است.اما باید رنگ های متضاد سیاه و سفید در کنار این استایل رعایت شود. میشود از رنگ های شاد نیز به عنوان مکمل در کنار این استایل استفاده کنید.

یکی از نکته های مثبت این استایل، ست شدن راحت با لباس های مدرن است. برای داشتن استایل کلاسیک میتوانید یکی یا دو تکه از لباس های خود را از این استایل انتخاب کنید و با سبک مدرن تلفیق کنید. مثلا می توانید هودی را با یک اورکت کلاسیک و شلوار اسلش و بوت بپوشید.

راحتی یکی از مشخصه‌های سبک کلاسیک است. لباس ها نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد هستند. این استایل اندام را متعادل نشان می دهد.

کفش هایی که در این استایل استفاده می شود معمولا ساده و بدون پاشنه است.

ویژگی های سبک کلاسیک باعث میشود این نوع لباس پوشیدن جنسیت خاصی نداشته باشد و هم بانوان و هم آقایان بتوانند به راحتی از این سبک استفاده کنند و یا حتی با اضافه کردن علایق شخصی ، این استایل را مختص خود بکنند.

چگونه استایل کلاسیک ست کنیم؟

کت

بارز ترین قسمت استایل کلاسیک ، کت ها هستند. کت هایی با سایز نرمال و رنگ های خنثی و اغلب یقه های انگلیسی. این نوع کت ها بسیار راحت با انواع لباس ها هماهنگ می شوند. این نوع کت ها قدیمی نمی شوند از نظر طراحان وجودشان در کمد هرکسی توصیه می شود.

کت-شلوار

از مرسوم ترین استایل ها ، می شود به کت و شلوار اشاره کرد که هم مناسب آقایان و هم مناسب بانوان است.با کت های کلاسیک هم شلوارهای تنگ و هم شلوارهای گشاد ست میشوند فقط باید باتوجه به فرم اندام خود و قد کت، شلوار مناسب را انتخاب کنید.

 در کل، در دنیای امروز مد و فشن بسیار انعطاف پذیر شده است پس در وهله اول راحتی خودتان را در نظر بگیرید و سپس استایلی که دوست دارید. خبر خوب این است که کت های کلاسیک با انواع شلوار ها ست میشود پس با خیال راحت شلوار مورد نظر خود را بپوشید.

 کت-دامن

اگر میخواهید کت کلاسیک را با دامن ست کنید این نکته را در نظر بگیرید که بهتر است قد دامن از کت بلند تر باشد یا هم اندازه.اگر دامن کوتاه تر از کت باشد در واقع جلوه ای ندارد مگر اینکه جلوی کت باز باشد.ترکیب کت کلاسیک و دامن پیلیسه ترند این روز هاست. البته کت کلاسیک با دیگر دامن ها مانند دامن نیم کلوش و راسته هم ست میشود که بستگی به سلیقه افراد دارد.اغلب استایل ها با دامن طرح ساده و یا چهار خانه است.

کفش و بوت

همانطور که قبلا اشاره شد ، استایل کلاسیک کفش های ساده وتخت را به همراه دارد اما میشود برای تنوع ،کفش های کمی متفاوت تر استفاده کرد .مثلا کفش های پاشنه بلند و حتی بوت! ولی نباید در این مسئله زیاده روی کرد زیرا که باعث ناهماهنگی در استایل میشود. کفش چرم بسیار با استایل کلاسیک هم خوانی دارد.

اگر از شلوار راسته یا دمپا استفاده میکنید کفش های ساده با پاشنه متوسط انتخاب مناسبی است

اگر میخواهید کمی رسمی تر و مجلسی تر لباس بپوشید، کفش پاشنه بلند گزینه مناسبی است.

پوشیدن دامن  با کفش های پاشنه متوسط یا بلند و یا حتی بوت  ، جلوه ی زیبایی به استایل شما میدهد.بدیهی است که با دامن کوتاه بوت بلند و با دامن بلند بوت کوتاه گزینه مناسبی است. البته که دامن کوتاه با بوت کوتاه هم زیبایی خود را دارد .

با شلوار های اسپرت نیز میتوانید بوت اسپرت ست کنید.

 کلاه

کلاه بخش جذاب استایل کلاسیک است ک بین مردم بسیار محبوب است. با هر کلاه میشود حس و حال استایل خود را متفاوت کنید. کلاه هایی که با استایل کلاسیک هارمونی خوبی ایجاد میکنند کلاه برت ، کلاه کلوش ، کلاه فلت و تریبلی هستند.

اکسسوری

درست است که مبنای اصلی استایل کلاسیک، سادگی است اما اکسسوری ها راه خوبی برای اضافه کردن زرق و برق به این استایل است. گردنبند ، گوشواره، انگشتر ، ساعت ، عینک ، شال ، کمربند و دستبند و . . ..  به  راحتی با استایل کلاسیک هماهنگ میشوند فقط این را در نظر بگیرید که  حتی در انتخاب اکسسوری هم باید سادگی را اولویت قرار دهید.

کیف های کوچک دستی مناسب استایل کلاسیک است. در کل اگر بخواهید که جلوه ی لباس های خود را کم نکنید، بهتر است از کیف های کوچک استفاده کنید.

رنگ سیاه و سفید

پیراهن ها و شومیز های سیاه و سفید و یا طیف های رنگی از این دست، به راحتی قابل دسترس هستند و کاربردی. میتوانید این پیراهن ها را در کمد داشته باشید و اطمینان داشته باشید که این لباس ها هرگز از دنیای مد خداحافظی نمی کنند.

طرح ساده –راه راه-چهار خانه

اگر میخواهید کمی به استایل کلاسیک خود جلوه بدهید طرح های راه راه و چهار خانه گزینه مناسبی است. این طرح ها در کنار پارچه ی ساده بسیار زیبا می شوند اما باید توجه داشت که یک یا دو تکه از لباس های خود را باید از این طرح ها انتخاب کنیم . مانند شال یا دامن.

کلام آخر

در کل استایل کلاسیک بیان کننده این قضیه است که به زمان وابسته نیست و باعث می شود هرکسی که لباس های کلاسیک می پوشد خوب و شیک به نظر برسد.

وقتی لباس هایی دارید که به اصطلاح که از مد نمی افتند ، باعث میشود که شما کمتر لباس های جدید تهیه کنید و این امر سبب کمک به محیط زیست می شود.